Uudised


Mida kodu sisustamisel silmas pidada? Disainer annab nõu

14.06.2018

Kodu sisustamine on suur ettevõtmine, eriti kui teed seda esimest korda. Sisekujundaja Piret Naaber jagab mõned lihtsad nõuanded, mida kodu sisustamisel silmas pidada.

1. Kui soovid, et tuba suurem ja avaram paistaks, värvi see heledamates toonides. Heledamad toonid peegeldavad loomuliku valgust tagasi, muutes ruumi visuaalselt suuremaks. Ka peegel on üks võimalustest, kuidas ruumi kavalalt visuaalselt suuremaks muuta. Suur raamitud peegel seinas, terve peegelsein või peegliga lükanduksed – võimalusi on palju.

2. Kui meeldib väga mõni jõulisem või tumedam toon, siis ei pea kogu tuba seda värvi värvima. Piisab kui kasutada lemmikut tooni ühes seinas või ruumiosas. Üks võimalustest on ka kui seda värvi kasutada aktsendina tekstiilis või aksessuaarides, mida hiljem on ka kergem välja vahetada kui värvist tüdinema peaks.

3. Võta koju kaasa tapeedi, tekstiili, mööbli vm materjalinäidiseid. Katseta seinavärvi valimisel mitme tooniga, tehes ruumis seintele proovikatsetusi. See kuidas materjal või toon mõjub ereda tehisvalgusega valgustatud kaupluses või salongis ei ole sama, kuidas need kodus mõjuma hakkavad.

4. Anna toale hingamisruumi, väldi üle möbleerimist. Mõtle hästi läbi, mida sa tegelikult vajad ja hinda ruumi võimalusi. Rohkem tühja põrandapinda loob avarust. Ruum paistab suurem, kui diivanil või kapil on all jalad (ei asu vastu põrandat) ning samuti kui kapp on kinnitatud seinale.

5. Olulisel kohal on kindlasti valgustus. Sul võib olla suurepäraselt kujundatud kodu, aga kui pimedal ajal valgustab seda ainult üks laevalgusti, siis kaob ära ruumi hubasus. Hea kui valgustuse paiknemise saab läbi mõelda juba enne ehitustööde algust, kuid kui soovitud kohta kaablite vedamise võimalust enam ei ole, siis saab edukalt kasutada põranda- või lauavalgusteid, mis õhtusel ajal hubasust loovad.

6. Iga kodu on omanäoline ja erinevate mõõtmetega. Kui sul on väiksed või omapärase kujuga ruumid, siis aitab ruumi maksimaalselt ära kasutada enda mõõtude järgi tellitud mööbel.

Vaata oma kodu kui tervikut. Ammuta inspiratsiooni salongidest, ajakirjadest, Pintrestist, küsi nõu sisekujundajalt või mööblispetsialisidelt jt. Proovi leida oma  stiil ja lähtuda sellest terve kodu  kujundamisel.

Piret Naaber, sisekujundaja

Pildil kvaliteetne täispuidust magamistoamööbel sarjast " Annabel". Klientide tõeline lemmik

arhiiv


14.06.2018 - Mida kodu sisustamisel silmas pidada? Disainer annab nõu: Kodu sisustamine on suur ettevõtmine, eriti kui teed seda esimest korda. Sisekujundaja ...
14.06.2018 - Kuidas valida tooli?: Inimesed tunnevad piinlikust erinevate ja kummaliste asjade pärast. Minu kolleeg toibub ...
05.06.2018 - Kuidas valida riidekappi?: Nõu annab mööbliekspert Uno Kivisalu.
19.05.2018 - 5 näpunäidet kuidas täispuitmööbli eest hoolt kanda: Täispuidust mööblit võib üle lihvida ja lakkida lugematuid kordi - mida ei saa teha ...
18.05.2018 - Unoliki täispuitmööbli kauplus on laienenud: Unolik on just äsja laienenud ligi 2 korda suuremale pinnale.