Doit | kodulehe disain ja sisuhaldustarkvara
E-pood

Tooted

liisi

Mööbli hooldusjuhend

MÖÖBLI PAIGUTAMINE
Täispuidust mööbel paigaldada ruumidesse, kus temperatuur jääb vahemikku +5…+24 C ning suhteline õhuniiskus on 25…70% (vastavalt Eesti Tervisekaitse inspektsiooni nõuetele on eluruumi sobivaim õhuniiskus 40…60%). Ärge paigutage mööblit küttekehade lähedusse. Kuum õhk võib põhjustada mööbli kuivamist ja deformeerumist.

MÖÖBLI PUHASTAMINE
Täispuidust mööblit puhastage pehme, niiske lapiga. Vajadusel kasutage enamlevinud mitteabrasiivseid puitpindadele mõeldud puhastusvahendeid lisades neid veele . Vältimaks veekahjustuste ja jäävate plekkide teket eemaldage mööblile sattunud mustus koheselt. Kõige olulisem on mööbli pind seejärel viivitamata lapiga kuivatada. Mööbli värskendamiseks kasutage müügilolevaid mööblihooldusvahendeid järgides nende pakendil toodud eriotstarvet ja kasutamisjuhist. Mitte mingil juhul ei tohi kasutada tugevatoimelisi (ammoniaaki, alkoholi, või pehmendajat sisaldavat) puhastusaineid. Kindlasti tuleb vältida alkoholi, kohvi jne teiste tugeva värviga  ainete otsest ning pikaaegset kontakti mööbliga. Vältige mööbli vigastamist teravate esemetega. Garantii mööblile ei laiene mehhaanilistele vigastustele, vee- ja kuumuskahjustustele. 

MÖÖBLI KASUTAMINE
Mööbli riiuleid ja sahtleid ei tohi üle koormata raskete esemetega. Ustele ei tohi kinnitada ega riputada lisakoormusi. Vältimaks kappide uste hingede ja sahtlite deformeerumist, tuleks mööbliesemete uksed ja sahtlid hoida suletuna. Mööblile ei tohi asetada kuumi esemeid ilma kuumaaluseta. Mööblile sattunud vedelik tuleb kohe kuivatada puhta pehme lapiga. Kui mööbli seotistes, kus on kasutatud tõmmitsaid, polt või kruvisid ilmnevad lõtkud, tuleb neid aeg-ajalt pingutada. Täispuitlaual lõikamisel kasuta lõikelauda. Mööblit liigutades ühest kohast teise ei tohi lohistada, vaid peab tõstma. Lohistamise tagajärjel võivad deformeeruda mööbli kinnituskohad.

OMADUSED
Puit on looduslik materjal, võib eri mööbliesemete vahel esineda kergeid toonierinevusi. Kui tooted on ostetud eri ajal, võivad neid olla mõjutanud keskkonnategurid ning esemed ei pruugi olla identse välimuse ja tooniga. Siseruumides kasutatavate erinevate küttesüsteemide tõttu võivad puidust detailide liitekohtadesse tekkida mikropraod. Puitmaterjali paisumisest ja kahanemisest tingituna võivad ilmneda väikesed erinevused esemete üldmõõtudes.